+48 668 812 212    

Meble Stylowe do Jadalni, Salonu, Gabinetu i Sypialni

  • Latzke Head Ingmar
  • Latzke Head Holger
  • Latzke Head Rupert

Latzke w czołówce

Branżowy dwumiesięcznik Meble Plus opublikował doroczny ranking producentów mebli skrzyniowych w Polsce. Na wysokim, siódmym miejscu, sklasyfikowano firmę Latzke z Sępólna. Za fabryką mebli z Sępólna i przed nią sami giganci branży meblarskiej.

,,Wśród najlepszych pojawił się nowy gracz – firma Latzke z Sępólna Krajeńskiego specjalizująca się w produkcji mebli stylowych (w ubiegłorocznej edycji rankingu poza pierwszą trzydziestką)” – czytamy w redakcyjnym komentarzu do wyników rankingu. W takich przypadkach zawsze pytamy o kryteria, jakimi kierowano się przy ocenie poszczególnych firm. Podstawą rankingu były wyniki ankiety przeprowadzonej w salonach meblowych całej Polski. Ankieterzy pojawili się zarówno w dużych sieciach, w wielkich miastach, jak i w niewielkich placówkach w małych miejscowościach.

Przy typowaniu producentów przedstawiciele salonów brali pod uwagę następujące czynniki: wysokość obrotów osiąganych przez dany salon w relacjach z producentem, jakość kontaktów handlowych, udział producenta przy tworzeniu i uaktualnianiu ekspozycji, jakość materiałów promocyjnych, jakość serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, a także jakość rozpatrywania reklamacji. Każdy salon mógł wskazać maksymalnie dziesięć najlepszych producentów. Każde miejsce punktowano w skali od 10 do 1. Fabryce Latzke przyznano w ten sposób aż 299 punktów. Znajdujący się na miejscu 15. meblowy gigant Black Red White z Biłgoraja otrzymał tych punktów tylko 163, a Jarocińskie Fabryki Mebli z pozycji 53 tylko 7 punktów. Wygrały Bydgoskie Meble przed fabryką Forte i firmą Meble Wójcik z Elbląga. Na czwartej pozycji znalazła się Kolekcja Mebli Klose z Nowego. Osobny ranking przygotowano dla mebli tapicerowanych.

Fabryka Mebli Latzke to kontynuacja rodzinnej tradycji, zakładu stolarskiego Latzke działającego kiedyś przy ulicy Sienkiewicza. Firma obecnie mieści się w nowym zakładzie w Chmielnikach, przy drodze w kierunku Więcborka. Fabryką „dowodzi” pan Dariusz Latzke, człowiek, który kompletnie nie pcha się na afisz i nie zabiega o niczyje względy. Namówienie go do jakiejkolwiek wypowiedzi na temat swojej firmy graniczy z cudem.

Wyróżnienie to jest dla nas tym bardziej cenne, że opiera się ono na bezpośredniej opinii z salonów meblowych. Produkowane przez nas meble nigdy nie były i nie będą zaszufladkowane dla wąskiej grupy klientów. Nasz gwałtowny rozwój nie byłby możliwy, gdyby nie lojalna i uczciwa postawa naszych partnerów biznesowych. Wyróżnienie w rankingu na pewno będzie nas motywować do dalszej ciężkiej pracy – mówi, jak zwykle skromny, Dariusz Latzke.

~źródło: „Wiadomości Krajeńskie”

Kliknij w tabelę aby poznać szczegóły.